zatvori oglas

RUKOMET ŽENE

Francuskinje i Crnogorke uzele prve bodove

OSIJEK - Prvom utakmicom D skupine između Francuske i Slovačke u SD Gradski vrt danas, 8.prosinca, u 18 sati, započeo je osječki preliminarni dio Europskog prvenstva u rukometu za žene 2014.

Prvo poluvrijeme Slovakinje su završile u svoju korist, s dva gola prednosti (rezultat Fr.7 : Slv.9 ). Iako su u nastavku utakmice imale podršku navijača s tribina, prednost koju su donijele nakon završetka prvog poluvremena se istopila, te su na kraju Francuskinje slavile s rezultatom 21:18.

U pauzi između dvije utakmice koje su bile danas na programu svečano je otvoren osječki dio prvenstva. Putem videa nazočnima se obratio predsjednik EHF-a Jean Brihault, potom je dobrodošlicu poželio osječko-baranjski dožupan Dragan Vulin, a Prvenstvo je otvorio dogradonačelnik Osijeka i čelnik organizacijskog odbora Vladimir Ham.

Druga utakmica između reprezentacija Crne Gore i Srbije završila je pobjedom Crnogorki rezultatom 22:19.