zatvori oglas

GIMNASTIKA

Tomislav Marković u finalu Svjetskog kupa u Portugalu

OSIJEK - Hrvatski gimnastičar Tomislav Marković plasirao se u finale partera na Svjetskom kupu u Anadiji.

Osječanin je u kvalifikacijama u Portugalu zauzeo peto mjesto s ocjenom 14,700 bodova i u subotu će se od 15 sati boriti za medalju. Marković je ove sezone ušao u finala na svakom natjecanju na kojem je nastupio. Bio je 4. na Svjetskom kupu u Dohi i Ljubljani, zlatni na SK u Varni te sedmi na Europskom prvenstvu.

- Odradio sam svoju standardnu vježbu bez veće pogreške, ali ima tu još rezerve, a to ću pokušati pokazati u finalu. Zadovoljan sam što sam nastavio niz i ušao u svako finale gdje sam nastupio - rekao je nakon kvalifikacijama Marković.

Drugi osječki parteraš Andrej Korosteljev druga je rezerva za finale. Završio je kao 10. sa 14,500 bodova. Druga rezerva na konju s hvataljkama je Matija Baron, član zagrebačkog ZTD-a koji je bio 10. sa 14,150. Robert Seligman je zbog dva pada s konja bio 24. sa 13,050.